| mihaelamada a întrebat:

Cum ppot afla ce meserie mi se potriveste?

7 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Trebuie sa fie ceva sa-ti placa sa faci, sa te descurci mult mai usor cu anumite lucruri decat cu altele. Daca vrei sa stii ce ti se potriveste, trebuie sa te descoperi pe tine, sau, daca te cunosti deja, si mai bine.

| iubesc a răspuns:

Pai trebuie sa iti placa ceva ce faci...http://www.clopotel.ro/......r_tale-267 fa testul asta.

| SelenaMe a răspuns:

Prim materiile care iti plac, lucrurile care iti plac sa le faci si hobbyuri

| adry2001 a răspuns:

Pai depinde ce te reprezinta, adica ce-ti place, adica daca iti plac calculatoarele e bine o munca la birou(nu stiu ce meserii sunt), daca esti harnica poti fi ceva gen femeie de serviciu daca iti convine, daca iti place sa gatesti si gatesti bine te poti face bucatar, daca te misti repede si ai echilibru bun poti sa fi chelner, deci depinde la ce te pricepi. eu ti-am dat niste exemple, sper sa te ajute.

| tranquilaaa a răspuns:

Incearca mai multe domenii si alege-l pe cel de care te simti atrasa.

| PerfectStudioSuceava a răspuns:

Ce-ti vine cel mai mult sa fac? sa stai, sa dansezi, sa vorbesti? ce vrei de la meseria ta? bani? bani si familie? ce calitati ai? problema este ca poti face orice..conteaza doar sa stii ce-ti place

| roxannej a răspuns:

Doar tu poti sti asta, cu timpul chestia asta ti se va dezvolta tot mai tare! Trebuie sa fie ceva ce iti place, ce te pasioneaza si ceva de care crezi ca nu te-ai plictisi!