| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ajung cantareata, actrita, vreau foarte mult?

2 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

E facultate de teatru la Iasi, la Bucuresti si probabil si in alte centre universitare. Se intra pe baza de examen foarte serios (se face pregatire inainte) - se dau teste de actorie, dictie, mimica, creativitate, voce, etc. Merita sa dai testul ca sa vezi daca ai talent. Dar pregatirea dureaza macar o luna - doua si costa foarte mult, trebuie sa iei profesor de la universitatea respectiva. Succes.

| Face2face a răspuns:

Prietena mea facea niste cursuri de actorie dar cum nu a mai avut timp s-a lasat de ele. Presupun ca asta ar trebui sa faci niste cursuri de actoriewinking.