| alecsandra a întrebat:

Cum sa invat limba italiana?

79 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ufff ...trec si eu prin ce treci si tu
nu reusesc deloc sa invat ceva in it. n

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... e f usoara...mai ales daca iti place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa vorbesc limba italiana sa plec in cautarea unui loc de munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa vorbesc limba italiana sa plec in cautarea unui loc de munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai prima data vezi doua filmaein italiana si apoi inveti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot caut

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa invat si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... trebuie sa ai ambitie pentru a invata italiana, fara ambitia nu te ajuta cu nimica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.internetpolyglot.com/romanian/lessons-it-ro aici ai mai multe categorii si pronuntia lor

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei un dictionar Roman- Italian, si inveti vreo 15 cuvinte pe zi. Asa am facut si functioneaza.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ma ajuti sa invat mai repede italiana, si tu inveti pe cati bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreu si eu sa invat italiana

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mai terminati ca nu a invatat nimeni intr-o luna sa vb italiana foarte bine.nici macar bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in it de 3 saptamana si de abia leg 3 cuvinte. De inteles sa zicem ca reusesc sa inteleg 80% din ce se vorbrste. E adevarat ca trebuie sa iti vb cineva ca sa inveti inrest de destul de usoara. Gramatica imi da dureri de cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pui pe munca si inveti mult
gratie

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este mai bine sa apelezi la un profesor si poate atunci, o sa-ti fie mai usor sa inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino in italya si in 2 luni vei invata... pupici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreu sa invat limba italiana

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io nu stiu cuvintele in italiana ce inseamna da stiu accentu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Booo mai alecs nu-i cine stie ce greu numai ca la inceput iti cam vine sa pleci in Romania :p usor usor inveti totu e ca sa stai printre ei sh sa vrei sa vorbesti nu se rezuma totul numai sai intelegi :* ciao :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io sunt de 6 luni si inca nu stiu bine sa vb. nu e neaparat daca stai printre iei gata o inveti ciupesti ceva. inveti cateva cuvinte. dar nu inveti calumea fara cineva care stie bine.