| vladutzzz199 a întrebat:

Cum sa ma cresc repede la metin 2, sunt un razboinic de lv22 siam sabie lata +6, paltosa de tigru+4, scut +4, sunt pe corp si la M am vartejul sabiei, am f putina experienta si nu stiu cum sa fac repede sa ma cresc, eu omor numai amzoance, va rog dar sa nu imi spuneti sa ma creasca cineva ca nu vrea nimeni.

51 răspunsuri:
| SionAlex1997 a răspuns:

Am destula exp in metin 2, eu zic ca ceea ce trebuia sa faci era ca primul M la magii sa fie p aura sabiei, deoarece iti da mult atac, daca ai bani, pentru a face armatul d la 35+, recomandat pana in 40, faci iuresul magia a 2-a, daca nu, si te bazezi p crescutul fara cal, faci vartejul, desii te sfatuiesc sa faci iuresul si sa te apuci d armat, faci scutu +6 si tigru +6 si te duci la salbatici intr-o zona ca multi mobi, sub oras este o zona destul d buna pentru crescut la lvl tau, daca nu ai bani te bagi la farm, meri la pietre d lvl tau si le distrugi pana iti pica aura sabiei/corp/iures/vartej cartea competentei si le vinzi, cumperi alte iteme le vinzi ca mai mult, iti upgradezi itmele si farmezi din ce in ce mai bine, in acel moment eu zic ca vei uita d exp si vei creste mult mai bine, stiu cum e sa nu ai chef sa cresti, dar asta e, gandeste-te cum ai arata la lvl mare, bft!

| ANDREI511 a răspuns:

Salut, eu am pe ro am razboinic lv 31, eu am crescut de la lv 20-21 pana la lv 31 numai la salbatici, acei monstri de lv 27, 28, 29, 30, dar ca sa cresti iti trebuie si multe licori. Sper ca te-am ajutat. Bafta big grin

| grecuionuț1 a răspuns:

Mai,lasate de metin2.ro si ia-ti metin2 earth, am acolo ninja lv55

| vik46 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te bagi pe un metin privat eu sunt pe metin2 gx acolo cresti f repede si faci yang usor sau daca vr tot pe metinul asta te-as sfatui sa cresti la salbatici

| ANDREI511 a răspuns (pentru vik46):

Man, metin2 gx e cam praf, pentru ca nu este nici chiar unul frumos big grin

| butoialexandru a răspuns:

Aoleu da tot eu trebuie sa va invat metin...in primul rand armatul este de la lvl 35, in al doilea rand creste la salbatici ca acolo am crescut si la lvl 19 cu itm pff si acum am 34 cu apslut tooooot tot tot tot toot de +9 si 929kk si bonusate si cu pietre de +5 pe mine asa ca. daca n-are cin sa te creasca.aca esti pe albastru, metin2 ro, taurus uitemi ID.alexandru_butoi12@yahoo.com,TOT EU SA VA INVAT METIN

| emanuelandrei a răspuns:

Asculta,de acum pana la 25, trebuie sa te cresti la tebnita maimutelor!
Am citit pe un site, iti arata cum cresti pana la lv maxim. Daca vrei sa-l citesti scrie:cum cresti mai repede pe metin 2 ro si gasesti un scris pe care scrie:cum cresti mai repede pe metin 2 ro fara inel de exp. Funda

| vlad_5795 a răspuns:

Frate eu joc pe ro, nu exista king pe ro si in plus nu exagerezi, otel +9 syrius+9

| diavolstefan a răspuns:

Fa-ti tigrul +6, scutu+6 si dai reset skiluri la batrana din map 1 si fa m1 aura du-te la salbatici map 2 si sa vezi ca intr-o saptaman faci lv 30. App astia care zic de sirius si king sunt niste tantalai.Pe metin 2 ro nu are nimeni king iar sirius putini au.Si ala care iti zice sai dai contul te minte ca sa ii dai contul si sa til ia.Crede-ma sunt patit laughing

| diavolstefan a răspuns:

Mergi map 2 cu iteme +6 pe tine si cresti.Bft

| Eduard24 a răspuns:

Cum imi fac aura sabiei

| mafiayacuza2000 a răspuns:

Ma frate caut in joc daca esti pe aries regatul albastru pe dita mafiotu e lv 43 te creste el ia id meu si te cresc claudiu_bosss95

| ALEXANDRUPETCUcatalin a răspuns:

Mai Vlad.Eu iti spun ca joc si eu metin si am lvl 30big grin.La lv-ul tau eu ma cresteam in map1 la tigri albi si ursi bruni.Mai mult tigri! Stramgeam 4-5 grupe si omoram cu magii! Mai muream dar ma creste bine!big grinFuntitzda?

| MCVasy a răspuns:

Da pe mine ma poate creste cineva sunt pe regatul rosu, serverul aries si sunt saman lvl 30