Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2777424intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
20 Oct
SATI 288.186AFISARI
156.100VIZITE
141.511V. UNICI
1 Aprilie 2010
cristina_4455 intreaba:

Cum sa pierd o sarcina la 3 luni?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 28 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 1 Aprilie 2010 20:44
    Brigaela a răspuns:
    Doamne fereste, cum s-o pierzi? La 3 luni o sa mori cu siguranta daca incerci.
    Daca nu poti tine copilul, du-te urgent la ginecolog. Esti la limita, intrerupere de sarcina se poate face maxim pana in saptamana 12. daca cumva ai depasit, din pacate vei fi obligata sa nasti copilul indiferent cu ce probleme te confrunti. Dar nu dispera, pana la urma un copil e o minune, un dar, chiar daca uneori vine mai pe neasteptate.
  • 1 Aprilie 2010 11:27
    Corina a răspuns:
    De ce te-ai trezit asa de tarziu ca vrei sa scapi de sarcina? Pana la 2 luni e permis avortul. Acum, la 3 luni, e cam riscant pentru sanatatea si viata ta. Mai gandeste-te!
  • 1 Aprilie 2010 11:35
    Jorpalul a răspuns:
    Pai e usor, doar de asta te-ai nascut.sa-ti omori copii inca nenascuti.cu ce te impiedica un copil in viata? nici nu stii ce pierzi. dumnezeu sa te ajute pe tine si pe micut sa-l apere de tot raul.saracutul.
  • 1 Aprilie 2010 14:45
    anad a răspuns:
    Indiferent cine ce iti va spune, du-te intai la medic si el este in masura sa te sfatuiasca, sa iti ofere alternative si sa te ajute sa te hotarasti in aceasta problema.Nu sunt eu habotnica, dar chiar e pacat sa iei aceasta hotarare acum in saptamana cu Pastele. Dumnezeu sa te ajute si sa te lumineze!
  • 1 Aprilie 2010 10:21
    Elianna a răspuns:
    La medic cu avort.Nu-ti primejdui viata pentru cativa bani cat costa acesta! Dar pacat ca ai deschis acest subiect acum, in saptamana mare!
  • 1 Aprilie 2010 12:57
    Elianna a răspuns:
    @BeT; tocmai ca sunt o femeie "in varsta"cum zici tu, si am vazut multe la viata mea.Asa cum punea intrebarea Cristina reiesea ca ar vrea sa faca ceva singura pentru a "pierde"sarcina, adica pentru a-si provoca un avort spontan, si am vazut cate femei isi pierd viata din acest motiv nesabuit.Am trait pe vremea lui Nea Nicu situatia asta si nu credeam ca o sa o mai revadNu stiu cati ani ai, dar in mod sigur nu ai vazut atatea cat mine.Este dreptul femeii de a decide daca da nastere la un copil sa nu.Nu al meu si nici al tau.Este un drept obtinut cu greu si pentru care multe femei si-au pierdut viata! Nu stiu ce drept iti da tie sa consideri ca gandesti mai mult ca mine si ca gandirea ta este mai buna ca a mea! Decat copii multi si nefericiti, abandonati si pe strazi, nedoriti, mai bine asa! Este dreptul tau sa gandesti altfel decat mine sau Cristina, dar te rog sa nu ma jignesti! Si apoi Cristina crezi ca o sa asculte de mine sau de tine? Ea are deja hotararea luata si vrea doar o confirmare de la noi.Am vrut sa-i dau un sfat care s-o ajute, nu fanfaronada!
  • 1 Aprilie 2010 16:54
    Abh a răspuns:
    Daca ai 12 saptamani, nu stiu de vei gasi medic care sa te rezolve, deja sarcina este prea mare si daca nu ai nascut niciodata, va fi cu atat mai greu de rezolvat.
  • 1 Aprilie 2010 10:11
    zanesiprintese a răspuns:
    Uite asa faci!
    "Doamne, Tu m-ai alcătuit în pântecele maicii mele.
    Te voi lăuda, că sunt o făptura aşa de minunată"

Stii ca e o crima, nu?
  • 1 Aprilie 2010 12:36
    ary a răspuns:
    Nimeni n-are dreptul sa judece pe nimeni. Sunt situatii si situatii, de multe ori viata bate filmul. Cred ca cel mai bine e sa vorbesti cu medicul ginecolog, iti v-a spune care sunt riscurile la care te expui si te va sfatui ce sa faci. Cu cat amani mai mult cu atat va fi mai greu. Un copil e o bucurie dar si o mare responsabilitate.
  • 1 Aprilie 2010 12:46
    FearNoEvil a răspuns:
    De ce vrei sa renunti la el? Nu mai e la moda sa fii mamica, sau ce?
  • 2 Aprilie 2010 17:46
    Malvina24 a răspuns:
    Iti spun eu cum:stai in pat si mananci sanatos si ai grija de tine si iti inlaturi orice gand rau, daca stii ca nu ai posibilitatea de a-l creste nu-l ucide! nu e vina copilului! ai gresit tu! sa te pedepseasca pe tine dumnezeu nu si pe el! Naste-l si dai-l ciuva! te va iubi ca i-ai dat viata si te va ura ca l-ai abandonat! Respecta viata lui ca mama ta putea face avort si tu nu mai erai acum! e greu dar cu greu il cresti daca tot il ai bucura-te de el ca e parte din tine, spune-i tatalui sa te ajute! ai vazut ca acum la nastere se dau niste bani pentru cresterea lor, situatia e grea, nivelul de trai e greu, insa scoala e gratuita, iti va spune ''mami te iubesc'' te va imbratisa! daca il omori nu vei uita niciodata ce ai facut vei avea traume pe viata, poti muri in timpul avortului, gandeste-te bine, citeste raspunsul meu de 1000000 de ori! nu merita! nu-i lua viata pentru o greseala! exista o multime de metode contraceptive! si eu am patit odata ceva si am luat repede pastila de a -2 a zi! ai fi putut-o lua si tu! nu omorai un bebelas xcare simte, ci distrugeai o celula!(poate nici asa nu e bine insa nu putem sta cu mainile in sani) daca te simti singura, eu pot vorbi cu tine id-ul meu e malvynutza_woodytzu_forever! ai grija de tine si te puiutzu tau!
  • 1 Aprilie 2010 18:27
    Klara a răspuns:
    Pai e riscul sa faci avort spontan ( daca bei, fumezi sau faci prea mult sex pe timpul sarcinii ). Sa pierzi o sarcina = sa faci avort spontan. In schimb, sa intrerupi o sarcina = avort provocat. Ori prin chiuretaj, ori prin pastile. E si scump, si te lasa cu sechele. Mai bine ai pastra copilul...
  • 1 Aprilie 2010 09:48
    lifeistough a răspuns:
    Avort!
  • 1 Aprilie 2010 11:17
    tarziu a răspuns:
    Cati ani ai?
  • 1 Aprilie 2010 12:00
    camelia1812 a răspuns:
    Vai si amar de mentalitatea unora...si tu cristina acum te-ai trezit? dupa 3 luni? asa.cred ca si catelusa mea isi iubeste mai mult puiul decat tine.bet.ai dreptatewinking si sa stii ca cel mai mare pacat e sa ucizi un copil nevinovat care merita sa traiasca...

(stii. nici macar nu am vrut sa raspund la intrebarea asta stupida... dar poate iti vei da 2 palmi si te vei trezi la realitate... sper sa iei decizia cea mai corecta.)

numai bine...
  • 1 Aprilie 2010 09:56
    Adelaide a răspuns:
    Nu esti sanatoasa scuze ca spun dar nu te gandesti la viitorul tau poate mai tarziu cand ai sa vrei intr-adevar nu ai sa mai poti face eu nu as face prostia sa il dau afara chiar de ar fi sa il fac cu un boschetar
  • 1 Aprilie 2010 11:33
    BeT a răspuns:
    @cristina-draga, scuza-mi cuvintele grele dar vreau sa iti spun ca si un animal isi iubeste puiul.Chiar acolo am ajuns sa fim mai groaznici decit animalele? Cu ce ti-a gresit acel"ingeras"ca vrei sa il UCIZI? El are viata si forma deja, este un mititel. Te inteleg, poate treci printr-o perioada grea-dar ginsestete ca poate acel Ingeras iti va fi cea mai mare bucurie si fericire.Nu il ucide. dai viata si daca vrei ti-l cresc eu pina cind va fi mare apoi ti-l voi daruii, zilnic ii voi spune ca tu il iubesti cel mai mult.Cu lacrimi in ochi iti cer sa nu il ucizi.
  • 1 Aprilie 2010 11:36
    BeT a răspuns:
    @anelaubed, cum poti doamna sa inveti sa faca acest lucru groaznic, sinteti o femeie invirsta.Nu judecati?
  • 10 Aprilie 2010 20:06
    scarly86 a răspuns:
    Lasand la o parte partea morala, trebuie sa mergi la medic pentru o intrerupere de sarcina in siguranta, fara sangerari masive si posibile complicatii.iti recomand cabinetele particulare in care esti tratat omeneste, in conditii foarte bune.
  • 30 Aprilie 2010 15:16
    Raspuns anonim:
    Eu...nu sunt sigura ca sunt insarcinata dar daca sunt as vrea si eu sa pierd sarcina asta.pentru ca daca ar sti mama... m-ar omori.adevaul e ca sunt si prea mik, am dosr 17 ani.nu stiu ce sa fac! sunt disperatacryingcryingcrying
  • 3 Mai 2010 14:05
    Raspuns anonim:
    Am si eu o problema sunt pe adoua luna si nu stiu ce sa fac daca afla maica mea ma omoara deoarece am16 ani si nu stiutu cum sa rezolv problema aceasta
  • 13 August 2010 12:25
    Raspuns anonim:
    Dai la buci
  • 4 Noiembrie 2010 15:21
    Raspuns anonim:
    Sincer si eu sunt ntr-o dilema si nu stiu ce sa fac.
  • 27 Noiembrie 2010 20:49
    Raspuns anonim:
    Sincer nu stiu de ce ai vrea sa pierzi sarcina mai bine te`ai gandi cate fete si-ar dori sa aiba un copil si nu pot sa-l faca, iar sa te gandesti cum sa pierzi un copil este cel mai mare pacat si poate pe viitor ai sa te casatoresti si ai sa-ti doresti un copil si nu il vei putea face pentru ca ai facut avorturi si tot felul de porcarii, gandeste bine, si la sanatatea ta, si la bietul copil care nu are nici o vina, pentru greselile tale si a partenerului tau nu are de ce sa platescea el, ma rog sa nu poti sa pierzi aceasta sarcina ca iti va parea rau pe viitor
  • 14 Decembrie 2010 13:45
    Raspuns anonim:
    Vorbiti ca niste panarame... usor sa vorbiti cu totii... iar u care ai zis ca il cresti copilu. mai lasa vrajeala asta d 2 lei.
  • 6 Ianuarie 2011 14:46
    Raspuns anonim:
    Ce ai facut ai pastrat copilul sau nu...sincer si eu sun intr-o situatie asemanatoare cred ca am ramas insarcinata si am doar 16 ani dar inca nu am o luna si nu stiu ce sa fac sa pierd copilul...imi pare rau ca de afla mama ma omoara
  • 22 Februarie 2011 20:01
    Raspuns anonim:
    BUNA. Am trecut printr-o perioada asemanaoare,nu stiam ce sa fac sa pastrez copilasu, sau sa fac avort,m-am decis cu greu dar din pacate am afcut avort, e foarte greu sa treci prin cgestii de genu asta, am intrat in cabinet,palngand,si am zis doamne eu imi omor copilu. dar n-am avut de ales, nu situaie financiara sau frica de parini, simteam ca nu.sunt pregatita s afc un copil, au trecut 2 ani de atunci si ma gandesc si acum la copilasul meu.ma gandesc cum ar fi fost daca lasi i facut. nu faceti aceeasi prostie.nu luati in seama.gurile rele sau frica de parinti.ca orice parinte asi iubeste copilu cat de multe greseli ar face. aveti grija de voi. (mimi):*
  • 21 Februarie 2012 10:37
    eike a răspuns:
    Salutare
    Am Si Eu O Intrebare
    Eu Si Cu Sotia Mea Am Decis Sa Avem Un Copil, Si Era In A 2 Luna Pana A Fost Batuta Si A Pierdut Sarcina. E Posibil? Scz Ca Pun Astfel De Intrebare Dar Sunt Curios Sa Aflu De La Persoane Cu Experienta Un Raspuns