| MaCheamaStefan1234 a întrebat:

Cum sa slabesc? Am 13 ani, invat dupa-masa deci regula cu fara mancat dupa 18:00 nu merge? Am 63 kg si app 1.40 si cv m inaltime.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu are importanta cand manci,de cate ori manci,astea sunt tampeni, totul e cat bagi in tine intr-un ciclul biologic,trezirea -adormirea asta e un ciclu da,dar non stop consumam calorii,la inaltimea ta esti supraponderal ceea ce nu-i deloc bine pentru ca esti mic la varsta, apucate de sala si fa culturism,cardio,manca mai putin,nu baga diete ca sunt pierdere de timp,manca sanatos, rational, nu lua pastile, nu te infometa, nu manca de plictiseala sau nu manca multe dulciuri ca ingrasa si dau non stop pofta de foame, mai multa carne ca asta tine de foame

| Kreisegger a răspuns:

35% dintre intrebarile de pe TPU! sunt despre cum sa slabesc, fa exerciti mananca legume, nu mai sta atata in casa iesi pe afara 90% dintre fete/baieti vor sa slabeasca pentru ca sa fie mai speciali. Daca vrei sa slabesti fa tot ce ti-am spus, asa ca nu exista medicamente de slabit mancaruri nu mai stiu eu ce diete idioate asteas niste porcarii care iti distruge sanatatea si viata nu te lua dupa toate prostiile de pe net pe care le vezi. Fa ce ti-am spus eu si o sa vezi ca o sa slabesti!

Funda happy

| IonutZEW a răspuns:

Deci sa-ti spun cum procedez eu, dimineata mananc moderat, la pranz branza si rosii, apoi plec la scoala, vin la ora 18 si mananc salata/ciorba, imi fac si ceai, apoi plec la sala 1 ora, vin inapoi, fac dus, invat, scriu, ma culc, si tot asa, cu programul asta eu am slabit 2kg in 6 zile happy si am facut si 40min sauna la 40-60 grade