| gya a întrebat:

Cum te imbraci sa devii emo

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu hainele te fac emo! Emo e o stare! Nu devii emo doar daca te imbraci in haine negre si lalai...si iti tii parul pe ochi, si te fardezi cu mult negru la ochi si iti faci unghiile negre si asculti Tokio Hotel... Si nu e cool deloc sa fii emo, mai ales daca nu esti si doar copiezi stilul!

35 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Haina nu-l face pe om!
Doar comportamentul...

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Stilul emo s-a transformat pe parcursul anilor si in Romania a ajuns sub forma'' manelistul(care asculta manele) emo''...nu mai are niciun haz...multi fosti emo au revenit la vechile obiceiuri si au renuntat la stilul manelaro-emo.
Eu zic sa-ti creezi singur/a un stil propriu si sa nu copiezi un stil care este total gresit fata de original(stilul emo care a ajuns la noi este o copie 100% nereusita). Te poti imbraca intr-un stil mai dezordonat dar nu declara ca esti emo, ca nu mai are niciun farmec...
PS-Cum spune si alessa emo e o stare, o atitudine pe care nu o obtii in 2 minute sau cu parul pe ochi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...mcum vre...winkingtongue nu trebuie sa ay un...still...sau o anumita haina:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa purtam numai nergu parul vopsit in roz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde emo kiduletzi se imbraca dupa starea lor si hello dakas emo sunt sad automat doar nu-s happy loool eu-s emo si la scoala port fusta neagra ciorapi subtiri muov tenesi albastrii si camasa si peste o vesta in carouri scotiene URMEAZA SFATUL MEU SI DEVII EMO ios emoo de 1 an si e cool si funky DON'T KOMMENT EVERYBODY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vreau sa devin emo dar nu stiu cum

| Msr_Dragoş_1992 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune? Nu esti intreg crede`ma.emo e o stare. vine de la emotiv si esti asa din cauza unei traume grave.si eu sunt emo si nu e asa cool cum cred toti. e un stil de viata care il adopti in mod natural.nu pentru ca iti vine tie sa faci pe tipul emo. cat despre imbracaminte, in momentul in care esti emo nu intrebi pe altii cum se imbraca un emo, ci te imbraci dupa cum simti. eu ma imbrac in negru f des si am parul lung happy dar nu ma tai sau chestii de astea sinucigase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma imbrac in negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of... unii chiar nu inteleg...ca sa iti pui nste ciorapi colorati, rochite roz, mov, negre, o bentitza pa mijlocu' capului si jampiere nu inseamna sa fii emo...hello...emo e altceva... e o stare emotionala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pantalonii trebuie sa fie strinshi pe tine maicele trebuie se fie desenate cu grupurele preferate a lu emo sau cu cap de schelet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi pur si simplu cauta si u pe net sau intreba un emoo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te inbraci trebuie sa fi un pic melancolic 2 sticle de jackc deniels sa le termini in cel mult 2 saptamini te pui si plangi fiindca te-a parasit prietena prietenul si dupa k ai terminat iti dai seama cum este un emo fiiindca in acel timp utzi de cei din jur nu tew intereseaza nimic si esti un singuratic si asa o sa ramai crying da-o in pl me de viata tot i itzai faci viata si stilul
dar daca vrei iti iei o pereche de pantaloni stramtzi pe tine de curele colorate de preferat roz rosu sau cu crani in pic pe la ochi k creonu parul k presa intr-o parte de preferat ochiul k care nu vezi prea bine gandeste-te inainte sa faci cv k viata ta

a da si nca cv sa nu te tai k lama pe venecrying ii foarte dureros Respect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffff nu trebuie s te imbraci decat km iti place tie si o sunt emo si ma imbrac asa km imi place iar in rest nu ma intereseaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai ce intrebari stupide... un emo inseamna sentimente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te tai la vene eu am ajuns la spitalstraight facein rest putin intunerik nu ne fake nimicaoh go on si nu neaparat numai negrubatting eyelashesdoopa starewinkingva pupa Anutzawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt emoo si nici nu o sa fiu vreo data, dar totusi imi place foarte mult stilul lor de a se imbraca si de a se face la par.si cam asa sunt si eu. adica am frizuraa emoo.pe o parte si abia astept sa treaca iarna, iar la vara o sa imi cunpar nistee blugi foarte stramti pe picior, tenesi si un trciu negru.:*pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca un gunoier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te imbraci?
pai trebuie sa: te imbraci numai roz si negru de preferinta, dar poti sa iti pui si un tricou alb cu craniu...si blugi negri cu lant introparte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo nu anseamna doar hainele...doar frizura sau cerceii emo anseamna un stil de muzica si persoana ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand cand spunem cuvantul emo ne gandim la o persoana neinteleasa, criticata, care atunci cand da tot ce e mai bun din el, dar nici atunci nu e apreciata, o persoana care este lasata mereu ultima, care are totul mai putin un loc care sa-l numeasca"ACASA" o persoana care sufera si nu are cui sa'i povesteasca, deoarece parintii sunt ocupatzi...asta simte un emo adevarat.Acestia cauta tandretze, dragoste, sigurnta,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord. EMO au o stare de depresie, stilul sunt doar hainele, parul si felul lor de a se machia. Ei adopta acest stil pentru ca ii reprezinta.Crezi ca te reprezinta? Daca da, atunci poata fusta/pantaloni negri, bluze si tricouri in carouri, dungi sau ca diferite imprieuri pe ele cum ar fi:un craniu, o fata de emo sau ar putea sa scrie pe el emo sau ceva de genu.Culorile hainelor:negru, putin alb/gri, roz, mov. A da si emo poarta multe bratari pe mana asa ca incearca bratari combinate km ar fi negre, nu scheleti si roz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, stilul emo-rock e cel mai la moda in secolul 21 si da, nu trebuie neaparat sa te imbraci ca ei, trebuie sa simti si sa le dai de'nteles ca esti emo eu sunt emo, ma port ca ei, ma'mbrac ca ei, am suvite roz si albastre pentru ca'mi plc nu pentru ca sunt emo, dar trebuie sa-ti si placa pentru a fi emo eu ascult TH, dar si rock.metallic,him,green days, linkin parca... d'astea;)incearca sa te imbraci in tricouri cat mai colorate, sau daca nu, negre.jeansi stramti negrii sau colorati, multe multe accesorii colorate sau simple la mine sh un colier colorat sau simplu la gat... poti comanda haine emo de pe site-ul www.bestial.ro si sa-ti faci cont. te'am pupat, sper sa reusesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo nu o sa via niciodata de la ''eu ma omor'' romani asa au inteles dar nu este adevarat. a aparut in anul 1990 si acesta provine de la emotie. a fost creat pentru cei ne intelesi. dar si eu am pose cu parul pe fata cu frezuri aproape emo nu vreau sa ma tai cu lama sau chestii din astea doar sa arat ca unu deci un emo nu trebuie sa se imbrace in negru imbracate in ce vrei daca te vede cineva asa pe strada in emo nu o sa te mai invite la nicio petrecere deoarece lumea o sa creada ca ti doliu nu stiu de unde vin prostiile astea cu parul pe ochi cu lama cu hainele negre da in zilele de astazi cine e emo doreste sa moara asa ca eu zic sa va mai ganditi cu emo asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treb sa iti faci parul mov, verde sau ros unghiile negre macheata strident cu negru fii trist/a mereu si aruncata de a un bloc cu zece etaje sa stii ca nu doare decat cand faci impact cu pamantul laughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum trebuie te imbraci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu emo.Chiar e super. Draga, trebuie sa te imbraci in haine strinse pe corp(blugi si maiourile)maiourile, bluzitele, koftitele trebui sa para putin copilaresti.Incaltamintea-ghete roz, verde deschis, rosu aprins... Sper sa te ajute, la mine a functionat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

****i gura m-ati cu emo tai