| 141414 a întrebat:

Da-mi si mie niste informatii despre ce presupune facultatea de arhitectura la sectia de design de produs. Si eu as vrea sa fac design de automobile si as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac pentru asta.

1 răspuns:
| crissag a răspuns:

Buna.
Facultatea de design de produs presupune crearea unor obiecte de mobilier, sau obiecte de functionalitate casnica, electrocasnice, sau obiecte decorative (functionale sau strict de estetice) etc. Practic, dupa terminarea facultatii, poti creea orice obiect, cu diverse utilizari.
Daca esti interesat de mai multe informatii, ne poti urmari pagina www.facebook.com/MeditatiiArhitectura.CG si-ti vom raspunde cu mare drag.
Succes!