| StoianbZ1998 a întrebat:

Daca am bac-ul si ma angajez in armata pot participa la misiuni in afganistan, irak, etc sau trebuie sa ma inscriu pentru un post nato si sa stiu engleza?

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Nu. Daca faci doar 6-10 luni armata pentru un post platit in tara, nu pleci in misiuni in afara. Trebuie sa fi soldat inrolat sa poti pleca, pentru ca ala este considerat razboi.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru a fi mai sigur, inscrie-te la un "post nato"!

| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa ai doar armata facuta nu intreaba nimeni de bac in razboi. Nu e prea bine sa pleci in asfel de misiuni ca poti plati pretul banilor castigati acolo cu viata. Limba engleza ar fi necesara dar doar basic.