| Cameliabb2o3o a întrebat:

Daca am licenta in psihologie, ma pot inscrie la un master in medicina, sau un domeniu interdisciplinar acestora? (Bucuresti). Daca da, cam care ar fi optiunile? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La medicina in niciun caz.

| Gabriela_Laura_1995 a răspuns (pentru mira):

Ba da, se poate. La Cluj sunt optiunile de psihosomatica si sexologie de master, doar pentru psihologi si medici, in Bucuresti exista un master in managementul sanatatii, parca.

| mira a răspuns (pentru Gabriela_Laura_1995):

Dar nu devii medic cu aceste masterate.La asta m-am referit.

| Gabriela_Laura_1995 a răspuns (pentru mira):

Bineinteles ca nu, doar ca te poti specializa in functie de ele, apoi continui cu formarile in psiho. big grin