| denis487 a întrebat:

Daca fac scoala postliceala sanitara, trebuie sa dau bacul din nou? Sau pot sa ma angajez, dupa ce o termin. Scoala postliceala sanitara o sa o fac pe bani. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| LadyLilith a răspuns:

La postliceale (depinde care), te admite si fara bac, insa pana termini cei 2 sau 3 ani de postliceala, trebuia sa iei bacul. Altfel nu te poti angaja nicaieri. Cand semnezi contractul, apare prin clauza contractului ca esti obligat/a sa-ti faci bacul pana la absolvire. Succes!