| andreea964 a întrebat:

Daca faci o scoala postliceala, mai poti primi somaj in tot acest timp?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti primi somaj daca urmezi studii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca solicitati somajul pentru perioada in care ati lucrat, nu va fi nici o problema.
Nu vi se intampla nimic la scoala, este totul legal.
Era o problema daca solicitati somajul in urma absolvirii unei institutii de invatamant, pentru ca daca vi se aproba, daca se descoperea ca urmati cursurile altei institutii, trebuia sa retunati banii. Nu este cazul la somajul meritat in urma vechimii necesare ca angajat. Nu stiu care este situatia acum.