| lolium a întrebat:

Daca intru la facultatea de medicina generala, dupa cat timp imi pot alege specializarea?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După ce termini facultatea.
Mult succes!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imediat dupa ce termini facultatea si iei examenul de licenta te poti inscrie la examenul de rezidentiat (care se tine in fiecare an, in a treia saptamana din noiembrie). In functie de nota obtinuta, iti poti alege specialitatea dintre locurile disponibile. In timpul facultatii, toata lumea face aceleasi materii, nu exista diferente pe specialitati.

| TheAce a răspuns:

Specializarea o alegi dupa cei 6 ani de facultate (dupa licenta si examenul de rezidentiat). Conteaza si nota insa (poti sa nu intri la specializarea la care doresti daca ai o medie mica).