| DJohnny a întrebat:

Daca termin facultatea de arhitectura in Bucuresti am sanse sa plec din tara cu meseria de arhitect? In Suedia, Franta, poate si SUA.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă îți găsești, de ce nu?
Pa, pa.

| PhaseMorphXR a răspuns:

Ai sanse doar dupa ce "prinzi" bine meseria. Din pacate insa, la noi in tara, 6 ani de facultate de arhitectura nu sunt suficienti pentru a te forma ca si arhitect, eu sunt anul 6, ceea ce-ti pot spune e ca pe langa facultate, gradul tau de implicare si fascinatie/pasiune fata de domeniu conteaza enorm. Arhitectura nu este si nu poate fi o meserie mecanica. Necesita incontinuu, preocupare, documentare, imaginatie, exercitiu, s.a.m.d.

| neutrino a răspuns:

Ai mari sanse dupa ce vei sti si meserie.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca esti bun la ceea ce faci si aplici pentru joburi in afara, da.

| kyliejenner a răspuns:

Diplomele de aici sunt egale cu zero acolo.
Te-ar ajuta internships in timpul facultii, pe perioada verii, si chiar dupa graduation.