| danyella12 a întrebat:

Daca vreau sa devin designer vestimentar de la ce varsta pot sa incep cariera asta? ce imi trebuie pentru asta? sfaturii ceva va rog mersi mult funda! si pot sa fac si hainele daca am masina de cusut nu? mersi mult daca e cineva designer vestimentar sa imi dea sfaturii!

4 răspunsuri:
| Aniiia a răspuns:

Pai poti incepe si de la 8 ani cu desenele si apoi pe la 10-12 ani sa incepi sa faci cateva chestiute si pe la 14 ani esti sigur experta. Trebuie sa fii pasionata, iti trebuie mult timp liber si multa rabdare! Succes! Pa-Pa!happy

| zuzu_6188 a răspuns:

Salut,eu nu vreau sa devin designer eu vreau doar sa-mi fac propriile haine pentru ca nu gasesc niciodata ce vreau la magazin, am vazut de curand o masina de cusut de la telehoping (nu vreau sa fac nici un fel de reclama dar vroiam sa stiu daca ai cumparat-o, ce parere ai despre ea, pentru ca nu vreau sa o cumpar degeaba); aceasta este masina: http://www.top-shop.ro/....../index.asp daca nu ai cumparat-o tu, ai vreo cunostinta care a cumparat-o? daca da imi spui te rog ce crede despre aceasta masina... avand in vedere ca vrei sa devii designer vestimentar poate te tenteaza aceasta masina...si daca o sa o cumperi in final imi poti spune te rog daca isi merita banii, multumesc :)

| lolita_2380 a răspuns:

Daca iti place moda si te pricei si crezi ca poti sa devii un designer bun atunci poti sa incepi de la varsta pe care o ai, ca totul incepe de la varsta de care pornesti. Poti sa faci haine, dar depinde si cata rabdare si interes ai pentru a face haina, iti trebuie mult timp si rabdare.

| deyz a răspuns:

Conteaza sa ati placa si sa ai talent. Varsta nu prea conteaza, o data ce ai talent, idei. se ea in considerare creatiile realizate de catre tine. Dar totusi, pentru asta ar trebui sa faci ceva cursuri pentru a fi sigura ca o sa ajungi sa ati vada si altii creatiile tale. Cu diploma poti ajunge departe.