| MadaRamona a întrebat:

Daca vreau sa devin jurnalist,si sa urmez facultatea de jurnalist, ce profil sa aleg la liceu? stiinte sociale sau filologie? Care e mai bun pentru meseria asta?

1 răspuns:
| Changes a răspuns:

Filologie,clar.Se pune accent pe limbile străine și pe română, ceea ce ai tu nevoie.De exemplu pe clasa a XII a faci 5 ore de română, 4 de engleză, 4 de franceză, 2 de literatură universală și 2 de latină. Dacă ai nevoie de mai multe informații despre acest profil trimite-mi un mesaj, eu am terminat acum în mai. big grin