| AFRAIDs a întrebat:

Daca vreau sa ma duc la Politehnica la Automatica si Calculatoare,cineva care stie,credeti ca e nevoie sa stiu si lucruri de baza foarte bine,de genul Microsoft Office si alte chesti din astea? Sau strict programarea, sa stapanesc cat de cat un limbraj de programare?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa stii matematica si fizica iar in ceea ce priveste programare ar fi indicat sa stapanesti un limbaj de programare, de preferat c/c++.

Legat de Office... nici nu ai sa auzi cuvantul asta, nu are nicio treaba cu informatica

| neutrino a răspuns:

Pentru a intra la aceasta facultate trebuie sa stii foarte bine multa matematica si fizica, iar in timpul anului sa fii in stare sa intelegi ceea ce se preda la "informatica".

| neutrino a răspuns:

Strict programarea din liceu, dar pentru a intra la stat, pe locurile de la buget, trebuie sa fii tare destept la matematica si fizica. Dupa aceea, te descurci tu!

| blaablaablaaa a răspuns:

Uite aici admiterea pentru 2014: http://acs.pub.ro/admitere/licenta/
Sper ca te-am ajutat, daca nu, lasa un reply.