| MarcelinoPanivino00 a întrebat:

De fiecare data cand imi fac rugaciunea, casc. Deja a devenit o regula. I se mai intampla cuiva?

22 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Poate pentru ca esti obosita!
dimineata cand te scoli pentru ca abia te-ai trezit
noaptea petru ca ti-e somn!
pa-pa!love struck

| thealchemist a răspuns:

Nu stiu, dar foarte cinstit, fara sarcasm, stiind ca va fi interpretat ca fanatism religios, daca e ceva ce te impiedica sa-ti faci rugaciunea, si se repeta, poate fi considerat tehnic vorbind drept atac demonic.

| izvordemunte a răspuns:

Poti sa o faci si cand nu iti e somn, de mai multe ori pe zi.

| TąNyą a răspuns:

Şi mie mi se întâmplă.

Profa de religie mi-a spus că e pentru că nu mă rog mereu.
Acum nu ştiu sigur thinking

T.

| Dannyjj a răspuns:

Pe mine m-a apucat cascatul doar ca am citit aceasta intrebare si am cascat de vreo 4 ori una dupa alta :))
Si cand ma rog si mie mi se intampla sa casc, nu este diavolul cum au zis ceilalti, cand cascam ne oxigenam creierul, ceea ce este bine si aici am mai citit faptul ca (virgula) cascatul face ca oganismul sa ne oblige sa fim mai atenti, adica creste puterea de concentrare.
http://www.studentie.ro/campus/CASCATUL_CAZUZE_SI_EFECT/c-46-a-30278
Poate sa fie si de la oboseala si cumva se leaga, organismul chiar incearca(obliga) sa fim mai atenti.

| Dannyjj a răspuns:

@thealchemist tu crezi in asa ceva? Te-au tras demonii pana acum de haine? Daca casti, este vorba despre un atac demonic? Esti om, daca casti este ceva normal, casti cum spuneam sa te trezesti, daca omul casca inseamna ca organismul lui este obosit si este obligat sa ramana atent(treaz).

| Psihiatra a răspuns:

Mamei mele i se intampla de asemenea laughing e o chestie ciudata, nu? raised eyebrows laughing

| cosmin2221 a răspuns:

Si mie straight face chiar de fiecare data

| denismaria92 a răspuns:

Eh mare branza.doar casti si atat. ce crezi ca e vreun semn dumnezeiesc?laughing)

| LeGeorge a răspuns:

Mie mi se intampla da nu stiu de ce.

| punkkid88 a răspuns:

Da mie

| punkkid88 a răspuns:

Whoaa satanistilor, satanelor haha

| punkkid88 a răspuns:

Ei na glumeam, poate e cum zicesofia07, sau poate esti plictisita cand le spui uite cand ma plictiseste cineva casc lol

| Laly_5095 a răspuns:

Dap. mie

| ladymadda a răspuns:

Uite parerea mea : cascatul este o metoda de a'ti regla tensiunea organismului deci nu considera asta o problema oricunde si oricand ai face'o happy
cat despre semnele dumnezeiesti & etc e o mare porcarie. Acum daca stanut in timp ce ma rog inseamna ca s-a jucat dracu cu o pana la nasul meu sau ce? happy
oricum eu sunt destul de atee, deci ia'o cum vrei :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla destul de des.

| Sofia07 a răspuns:

Profu` meu de religie a zis ca daca in timp ce zici rugaciunea casti.este diavolul langa tine si iti distrage atentialaughing sau ceva de genubig grin
Serios.

| bb_9337 a răspuns:

Ti s-a intamplat de vreo 2-3 ori dintr-o simpla coincidenta si acum casti din cauza subconstientului tau. u te faci sa casti, fara sa-ti dai seama. incearca sa nu te mai gandesti la asta, totul e in subconstientul tau.

| Păpușica_2939 a răspuns:

Nu, de ex. mie nu mi se intimpla. La tine a devenit un fel de obicei sa-i zicem reflex.

| Sylvy13 a răspuns:

Da si mie la fel si nu inteleg de ce.in fiecare seara se intampla la fel

| bebitssa a răspuns:

Spiritual vorbind acesta este ca un 'indemn' a celui rau ca sa te intrerupa de la rugaciune.Incearca sa te abtii altfel nu o sa mai aiba poate acelasi efect rugaciunea. Si mie mi se intampla ori sa stranut sau sa fac orice altceva in afara de rugaciune.winking

Cel putin asa am invatat eu de la bunica. Sper ca ti-am fost de ajutor.