| ana234 a întrebat:

Deci,imi puteti spune ce meserii se fac din arta?(desen) Ce pot sa fac dupa facultate, ce domenii /profiluri sunt in facultate de arta? Nu numai in Romania(meseriile), la noi in tara nu prea poti sa te faci decat profesor de desen si d'astea si nu prea poti face ceva cu desenul.

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Pictor pe panza, sitcla lemn...
pictor de biserici

preferabil sa pleci in afara sa studiezi si sa muncesti foarte mult. fara munca nu ai sanse

ar fi de urma chiar in domeniul arhitecturii..desenul este foate folosit in primii 3 ani +admiterea consta in probe de desen si ai ceva mai multe sanse la angajare!
nu mai zic de posibilitatile multiple de a profesa

3 răspunsuri:
| Marily1997 a răspuns:

In Romania nu poti face facultate.Iti recomand sa te duci in Amsterdam!

| tsal24 a răspuns:

Te poti face pictor si sa vinzi tablourile.

| Dellya_Delia_1990 a răspuns:

Poti face opere pe care sa le vinzi catre firme specializate in domeniul artei, de exemplu site-ul asta: http://www.san-deco.ro/