| Eualex667 a întrebat:

Din pilot de vanatoare(Academia fortelor aeriene) poti cumva sa ajungi(transferi) la pilot comercial. Daca da cum? MS

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salutari
E ca si cum de la Formula treci sofer de autocar.
Iti trebuie curs facut pe noua aeronava, nu te dai jos din Mig azi si urci in Boeing maine. (sunt alte indicatoare de bord, alte proceduri...)
Cursurile sunt destul de costisitoare, nu am idee daca ti le plateste sau nu compania.
Ideal e sa te interesezi la una din companii, evident prefera un pilot cu multe ore de zbor in spate, chiar si pe alt tip de aparat, unuia la inceput de drum.
Multa bafta