| Andreiu68 a întrebat:

Dupa cat timp de la angajare imi pot lua concediu de odihna? Sunt un tanar de 19 ani angajat la o fabrica de aproape 4 luni. As vrea sa stiu daca pot lua concediu de odihna si cate zile? Intreb asta pentru ca in luna decembrie trebuie sa plec din tara si nu as vrea sa imi iau concediu fara plata.

1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Ai 8 zile de concediu pana acum, si le poti lua cand vrei sau pe rand, se poate da si tot in avans depinde de firma si nevoia pe care o are de personal.