| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce termin liceul uman (stiinte sociale) ce variante de facultate am?

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Orice iti doresti, in clasa a 12 a faci meditatii si poti recupera orice materie. Fata mea termina Colegiul National de Informatica Tudor Vianu si da la medicina iar in clasa ei considerata a doua din liceu ( prima fiind numai de olimpici) sunt copi care dau la drpt, comunicare, arhitectura, filologie ase si doar vreo 3-4 in politehnica deci

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti sa dai la ce facultate vrei.

| Victoria a răspuns:

Poti sa dai la drept sau la limbi straine.

| JeSa a răspuns:

Spre exemplu, Facultatea de Filosofie si Stiinte Social-Politice sau Facultatea de Marketing si Afaceri Economice Internationale, si mai sunt si altele de care te-ai putea decide,... Succes!

| demonangel37 a răspuns:

Buna si eu sunt tot la stiinte da poti da la orice facultate doresti dar exista ci facultate care poti intra pe baza profilului drept, academia de politie, psihologie, facultatea de istorie, geografie, limbi strine.

| Lora_6439 a răspuns:

Si eu sunt la socio. Pai in principiu poti merge absolut la orice facultate pentru ca nu intereseaza pe nimeni ce profil ai facut in liceu. Asta e sa. ca o aprofundare. Daca vrei neaparat sa mergi la ceva ce se leaga de profilul asta poti alege: jurnalism, psihologie, drept, facultatea de istorie, geografie, stiinte politice, relatii internationale, facultatea de litere chiar. Dar ti-am zis, mergi absolut unde vrei tu pentru ca nu conteaza profilul din liceu.

| miauu a răspuns:

Salut
poti da la drept

| DamnHotGirl a răspuns:

Psihologie, drept...stiinte politice.sociologie.cred ca mai sunt. dar astea imi vin acum in minte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Uite-te aici: www.alegefacultatea.ro
Tu decizi!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt tot la socio si intr-adevar poti da chiar la orice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce