| BoMbeRmEn a întrebat:

Dupa termianrea liceului daca vreeau sa fac academia militara trebuie sa dau admitere? Daca da la ce materii. Mersi!

2 răspunsuri:
| Anonimus4512 a răspuns:

Daca vrei sa dai la academia militara trebuie sa dai admitere la matematica romana si engleza dar testele sunt grila si mai trebuie sa dai un examen pshiologic si 2 probe la sport adica sa alergi vreo 2 km si sa parcurgi un traseu aplicativ plus fisa medicala

| CLAUDIaclaudia a răspuns:

Da trebuie sa dai admitere la romana, la matematica si la sport :alergare si o proba cu obstacole. Dar la care vrei sa dai, mai exact de unde?