| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat ca dacă te duci la Facultatea de Drept"mori de foame". Adică vreau sa spun dacă poți sa te angajezi după terminarea studiilor? Mi-a zis cineva ca nu mai exista locuri de munca pe piața muncii ca să te angajezi ca judecător, procuror, notar, jurist, executor. Trebuie doar sa ai pile sau sa ai pe cineva în familie care sa te angajeze. E adevărat?

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Termina tu facultatea la stat nu la particular si vei gasi Sigur!