| Leo_LoKa_1995 a întrebat:

Facultatea de drept sau Mate-Info cu specializarea pe informatica? Tin sa comentez ca am terminat pe profilul mate-info insa nu prea am facut mai deloc informatica iar matematica insa este de viitor,insa mie imi merge gura si acumulez informatii rapid insa nu stiu ce viitor imi ofera dreptul,deci ce ma sfatuiti sa fac, credeti ca daca voi alege info imi va fi greu cu pregatirea mea slaba sau sa ma risc la drep?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se cer cunostintele de baza in informatica la o facultate de profil chiar daca materia se ia de la 0. O sa pierzi timpul invatand lucrurile de baza in timp ce restul vor aprofunda si va fi greu sa tii pasul.

La matematica e si mai nasol pentru ca aici nu te ia de la 0, materia predate la matematica in facultate se bazeaza pe ceea ce ai facut in liceu, si e destul de serioasa matematica.

Acum cu ceva munca reusesti nu asta e problema, tine doar de tine ce capacitati ai.