| NicusorYo a întrebat:

Foarte important! Tata s-a despartit de mama in 2007 am ales sa raman la mama, dar nu ma lasa sa il vizitez, decat din an in pastii, exemplu ma lasa azi si ma mai lasa peste 2, 3 saptamanii si cu termen 4 ore si daca nu sunt acasa ma bate.
Daca eram la tata ma lasa cand vroiam[daca vroiam in fiecare zi ma lasa, si cate ore vroiam].
De fiecare data cand ma despart de tatal meu plangcryingcryingNU as vrea sa ma despart de el.SI acum plangsadChiar daca nu am acolo calculator, si alte chestii care le am aici, cum pot sa ma mut la tatal meu?
VA ROG explicatii bine si va rog vorbiti serios si doar daca stiti.Multumesc.FUNDAkiss

Răspuns Câştigător
| ir3al a răspuns:

Daca tu tii la tatal tau si te vei muta la el, iti va creea conditiile necesare tie.Ar trebui sa te hotarasti. Daca as fi in locul tau sincer as renunta la calculator si la celelalte ''chestii'' pentru el. Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-ai pus intrebarea daca si tatal tau vrea sa stai cu el? Discuta problema cu el, in mod serios si daca te vrea atunci poate face o actiune in schimbarea incredintarii si daca are conditii de crestere si educare, cel putin ca mama ta, atunci s-ar putea sa fii incredintata lui. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa mergi cu tatal tau la politie sau la judecator si sa arati probe cu mobilul (o inregistrezi pe maicata cand iti spune ca te bate si orarul pe care il ai disponibil la taicatu, fara ca ea sa isi dea seama ca o inregistrezi) si asa ai sanse 100% sa pleci cu tatal tau.

| shawol a răspuns:

Pai vorbeste cu tatal tau si spune i ca vrei sa ramai cu el. el va gasi probabil un avocat si cu ajutorul lui veti ramane impreuna. Bafta :*

| romancuta02 a răspuns:

Ar fi bine sa-i spui mamei tale ca ai nevoie si de el in viata ta. Daca ei nu s-au inteles asta nu inseamna ca tu nu mai ai dreptul sa iti petreci timpul si cu tatal tau. Spune-i ca in astfel de cazuri copiii au cel mai mult de suferit din cauza orguliului parintilor. De mutat nu stiu cum ai putea sa procedezi, eventual spune-i tatalui tau sa se intereseze sau poate stie el. Imi pare foarte rau cand vad copii care sufera din greselile parintilor, (am patit-o si eu, ai mei sunt divortati iar mama ii recasatorita cu un bou care mi-a facut copilaria amara). Deci prima solutie ar fi sa vb frumos cu mama ta si sa-i spui ca iti doresti sa petreci mai mult timp cu tatal tau caci ai nevoie si de dragostea lui, iar a doua solutie ar fi ca tatal tau sa se intereseze la un avocat ce-i de facut ca sa fi in custodia lui. BAFTA!