| Alex_Eddy_1995 a întrebat:

Funda! Salutare tpu.As vrea sa devin doctor in USA.Cine imi spune daca pot face aici faculttatea si sa ma fuc acolo sau sa o fac acolo si cat costa.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai minim 60.000$ pe an, poti face facultatea si in SUA fara nicio problema

| johnnny123 a răspuns:

Pana acum ai vrut sa te faci:
- politist in Danemarca, Anglia sau Germania,
- militar
- caricaturist
- doctor in SUA.

Eu inteleg ca esti foarte tanar si nu poti avea o imagine clara despre ceea ce vrei de la viata, dar fara niste rezultate foarte bune la scoala nu are niciun rost sa visezi la facultati de medicina in SUA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
In Romania vin multi starini sa isi faca studiile, pentru ca acolo facultatiile sunt foarte scumpe, dar aparatura este de calitate, iti recomand sa faci aici facultatea si sa inveti si limba engleza sau poti face direct facultatea in limba engleza, dar trebuie sa dai niste examene in limba engleza la Bucuresti ca sa poti ajunge medic in S.U.A. Multa bafta pana atunci.
O zi buna.