| NicoletaGabriela00 a întrebat:

Heelp mee ❤❤❤
De ceva vreme am o pasiune pentru criminalistica. M-am tot informat si informat si citesc intr-una despre aceasta meserie. Am insa multe intrebari. Am decis sa va intreb pe voi: 1. De fel sunt mai durdulie, si la scoala fac orice sa scap de sport, nu-mi place. Dar am vazut ca imi trebuie Academia de politie si evident proba sportiva. Am o oarecare teama ca nu voi face fata.
2. Sunt fata si am menstruatie. Ma intreb cum procedeaza politistele? La antrenamente, la probele sportive etc. Nu sunt intimidate, nu se murdaresc din cauza efortului? P.S: Baieti, scuzati intrebarea happy
3. Ce probe se dau la probele sportive?
Va rog, mai multe informatii? Si daca este pe aici cineva criminalist?

Răspuns Câştigător
| Kettolix a răspuns:

Pai sincer incearca sa faci sport usor usor si o sa te indragoststi de el. Eu am inceput cu inot cativa ani de 3 ori pe saptamana cate 2 ore si dupa karate de 2 ori pe saptamana cate 1 ora, si luptele de strada. Renunta la dulciuri si mancare semipreparata, mananca mancare gatita, fruce si legume de 3 ori pe zi si scade cantitatea de carne. Eu la 13 ani aveam burtica si am scapat de ea, plus ca de la 1.65 am ajuns la 1.77, acum am 15 ani. Sportul e foarte placut odata ce descoperi ce te pasioneaza. Eu sunt si skaterita. Chiar si rolele sunt extrem de bune. Si iti spn ca eu URASC sa alerg, dar iubesc sportul. Si fac orice la menstruatie, iau un No-Spa si sunt gata de lucru, odata ce faci sport si ai un program organismul se adapteaza si nu ai probleme. Am fost si la 4 concursuri de inot la menstruatie, la al cincilea am fost descalificata ca am lesinat inainte sa sar laughing Deci nu te da batuta. A da si apropo daca incepe sa-ti placa sportul si il faci des poti manca ce vrei, dar probabil nu o sa mai poti manca mult. De exemplu eu niciodata nu iau micul dejun pentru ca nu pot. Am aceeasi pasiune ca tine si vreau sa ajung la academia de politie happy Mult succesc ily happy

3 răspunsuri:
| Quiin a răspuns:

Iti trebuie ambitie si curaj sa reusesti. Dar trebuie sa fi si inalta pentru politie. Si daca esti la menstruatie nu e problema atata timp cat stii sa te protejezi bine sa nu te patezi.

| NicoletaGabriela00 explică:

Sunt inalta. Cel mai mare dusman zic eu ca sunt probele sportive. Imi e teama ca nu pot face fata mai ales la rezistenta crying(

| AleAlexaSwetty a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi foarte curajoasa daca nai curaj nu faci nimic probele sunt cu trasul pistolului la tinta, sa se strecoare pe sub un fel de gard. sa se catere cu franghia sa tina arma... cam asa am aflat ca acum ar sa invete cum sa deschida incuietor. Bye!