| xanabellex a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare...ce pot face in continuare dupa ce termin facultatea de arte plastice/design?

Răspuns Câştigător
| ashlee a răspuns:

Depinde ce fel de design se studiaza la facultatea respectiva (asta se poate vedea in programa lor). De viitor in acest domeniu este designul pe calculator (in diverse domenii): design industrial/de produs, design grafic, design video, etc.

E un domeniu frumos si util, dar depinde foarte mult ce inveti acolo. E bine sa aiba legatura cu cerintele pietei muncii si viitorului. In functie de sectia urmata, poti deveni designer grafic, designer industrial (masini, ambalaje, mobila), designer video, etc.