| XnameX a întrebat:

Hei.azi am fost oprita pe strada de un baiat care m-a intrebat daca vreau sa pozez pentru niste produse si am mers cu el la sediu pentru mai multe informatii. de obicei stiu ca astea sunt pacaleli doar ca sa iti ia banii cum de altfel mi a cerut 70 de lei taxa de partcipare. insa ce mi s a parut dubios a fost faptul ca mi a spus ca mai are nevoie de 2 persoane doar si nu a venit cu solutii ajutatoare gen poti veni in alta zi. si am intrebat cum am eu certitudinea ca ma vor chema la sedinte atata timp cat platesc inainte si mi a spus ca voi primi chitanta si in contract era scris ca nu voi mai plati nimic in afara de cei 70 lei ...sunt foarte indecisa,tipa parea destul de serioasa.
mi s a mai spus ca voi fi chema ta sedinta o data pe luna si voi putea pastra tinute sau produse si ca pozele vor fi decente.si ca pot veni si cu parintii pentru a fi si ei siguri.
am uitat cum se numea agentia, daca cineva este din pitesti va rog un sfat sau un nume.

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca cineva iti cere bani sa faci reclama la ceva, e teapa. 100%. tu dai banii, ei iti dau o chitanta si gata. tu ramai proasta, ei se imbogatesc.

| wolder a răspuns:

E pacaleala, stai linistita

| minrest a răspuns:

Ideea era sa iti ia cei 70 de lei. Singura idee.

| Dismally a răspuns:

In primul rand nu te ia nimeni de pe strada pentru a face reclama unor produse, in al doilea rand, chiar daca te-ar lua, ar trebui sa iti plateasca ei nu sa iti ceara tie bani.

| eudoareuu a răspuns:

Sigur e teapa.Tu platesti, ei iti dau o chitanta si iti iei teapa.

Răspuns utilizator avertizat
| ConstantinIordachescu a răspuns:

Si sotia mea a fost pacalita de oameni ca ei pe la Obor... Nu a mai sunat-o nimeni! Cazul ei l-am povestit aici: http://paginadefolos.blogspot.ro/......odele.html