| adela2012 a întrebat:

Hei! Cum sta treaba cu facultatea de stat si cea de buget? Intr-o universitate exista ambele facultati? Si atunci cand te inscrii cum procedezi?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea de stat si cea de buget sunt unul si acelasi lucru.

Exista facultati de stat si private, care nu pot exista in cadrul acelesi universitati. Deci exista univeritati de stat sau private.

In cadrul universitatilor de stat exista si locuri care nu sunt finantate de la buget si care trebuie sa le platesti asa cum se face si la cele private