Întrebare recomandată | εмiLч97 a întrebat:

Hei happy sunt din braila si trec a 12-a si as vrea sa dau la Medicina Generala insa nu ma pot hotara intre Tg. Mures si Iasi. Eu sunt la stiintele-naturii si imi place fooarte mult chimia dar si biologia. Ce ma sfatuiti sa fac?(exclus Bucurestiul pt ca nu imi place)

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si eu sunt din Braila si am facut facultatea la Iasi. Dupa 25 de ani de la terminarea facultatii, l-am "imbolnavit" si pe fi-meu de Iasi, asa ca a facut si el facultatea tot acolo.
Eu cunosc si iubesc Iasiul, deci sunt foarte subiectiva.
Dar, din cate am inteles, la Tg.Mures e cea mai buna facultate de medicina din tara, asa ca...alegerea e numai a ta. Bafta!

| Zartbitter a răspuns:

Și eu cred că îți va plăcea mai degrabă Târgu Mureș, mai ales că au o experiență în domeniu mai vastă (SMURD, etc.).

De la Iași la Brăila ai un drum mai scurt decât din Tg. Mureș, dar dacă îți place medicina mai mult, distanța nu va mai conta pentru tine.

Dacă ai timp și bani îți recomand să vizitezi ambele orașe în următorul an și alegi cu inima împăcată.

| BountyWG a răspuns:

Buna si eu sunt din Braila. Am invatat la cerna. Verisoara mea a mers la tg mures si a spus ca e minunat si ca recomanda la toata lumea happy

| ALeXsSaY a răspuns:

Tg. Mures. Am vizitat asta-vara facultatea de acolo, referintele aunt extrem de bune si admiterea accesibila! Bafta!

| forthewicked a răspuns:

Tg. Mureș

| SamyEA a răspuns:

Eu zic sa mergi acolo unde iti place mai multsau acolo unde ai mai multe sanse sa intri la buget, de exemplu sau..nu stiu dupa cat de aproape de casa este facultatea, facilitati, cazare, nr de locuri samd. Sper sa te ajute...

| DnsAndreea a răspuns:

Probabil e mai bine la Targu Mures, insa e mai departe de Braila. Oricum, documenteaza-te despre cele doua orase si alege cu sufletul, pentru ca vei petrece mult timp acolo.