| Deni133 a întrebat:

Hei! happy Sunt nouă pe TPU. Eu imi doresc foarte mult să merg la liceul militar anul viitor. Am 13 ani și sunt foarte hotărâtă. Imi puteţi spune și mie cam cum e programul acolo? Toţi spun că e prea greu și nu o să rezist. Merită să merg? Dacă știţi vă rog să imi spuneţi dintre cele trei care este cel mai bun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca e greu.In fond e armata.E program incarcat de teorie si practica.E poate cel mai greu liceu dar merita,te asigur.O multime de beneficii,cum ar fi,daca iesi la un servici ai tinuta lor, o masa gratuitaa, iesi mai devreme la pensie (se pune doi ani la un loc cat un an de munca in alt domeniu) un salariu decent, etc.Dar daca ai ambitie si hotarare, merita.Succes. Rezisti, de ce sa nu rezisti? La inceput e mai greu pana te acomodezi apoi e ok cand te vei obisnui cu programul.Deocamdata e liceu, unde vrei tu sa mergi, e ca toate liceele.
E mai greu in sensul ca e disciplina nu ca in celelalte licee unde haosul este total.