| Lorelay1212 a întrebat:

Hei TPU :3
Voi merge la facultate anul acesta si nu sunt hotărâta. Nu stiu ce se cere pe piață muncii, sau cum pot ajunge sa am un salariu considerabil după terminarea facultății. Imi puteți da un sfat serios? Care este meseria care ma va ajuta sa duc un trai decent si cum pot ajunge sa o urmez ( fara medicina sau ramuri ale ei )
Mulțumesc mult

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui problema gresit. facultatea si meseria o alegi in functie de ceea ce iti place tie si in functie de inclinatiile pe care le ai. Daca pleci de la premiza ca vrei o facultate doar pentru salariul de dupa vei avea o supriza...

| SkyPilot a răspuns:

Cam tarziu pentru o astfel de intrebare. Poti incerca mate-info sau automatica pentru o cariera in IT. Human Resources iarasi se va cauta oricand (cred ca este in cadrul ASE). Sau poti sa mergi in orice domeniu care te pasioneaza si sa faci un MBA cat de repede dupa, pentru a avea o functie in management in domeniul respectiv.