| alledawn a întrebat:

Hei, TPU! Poate sa-mi spuna cineva tot procesul de inscriere si admitere pentru universitatea de medicina din Bucuresti?

2 răspunsuri:
| AlexandraZ16 a răspuns:

Admiterea la UMF Carol Davila Bucuresti se face pe baza unui examen. In functie de facultatea pe care vrei sa o urmezi ai 2 materii. Medicina generala- biologie(anatomia umana) obligatoriu-60 de intrebari si la alegere intre chimie organica si fizica pentru care ai 40 de intrebari. La Stomatologie e la fel, iar la farmacie ai 60 de intrebari obligatorii la chimie organica si 40 la alegere intre biologie si fizica. Aici gasesti actele necesare inscrierii http://www.umfcaroldavila.ro/......re-concurs