| AnaHfDaE a întrebat:

Sunt in clasa X-a si nu ma pot hotari pe ce domeniu sa ma axez.Singura care ma incanta este medicina, insa nu am destui bani pentru meditatii...Intrebarea este:se poate intra fara sa faci meditatii? Si inca ceva:eu ma pricep cel mai mult la romana,matematica si biologie, in ce domeniu m-as putea axa cu acestea?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate intra la medicina si fara meditatii, cu o pregatire serioasa la materiile din care se da admiterea. Uita-te la admiterea 2016 (atunci cand o sa apara) si te lamuresti la ce trebuie sa inveti, nu cred ca o sa se schimbe prea mult peste 3 ani. Urmareste in fiecare an ce se cere la admitere, invata si precis o sa reusesti.

| wolder a răspuns:

Daca esti geniu, ai pornire pe medicine, esti dispusa ss inveti mult si sa iti sacrifici o mare parte din viata pentru a studia medicina. O prietena de-a mea vrea sa dea la medicina si face pregatire, e tot a 10 a si invata 100 de foi si uneori mai mlt pe saptamana, nu are timp liber, aproape daca se mai poate ocupa de scoala. Medicina inseamna sacrificu, dar merita. Mult succes, nu pierde timpul, invata, e o meserie buna si multumitoare. Mult succes

| Anonimuserr a răspuns:

Da, normal că se poate intra și fără să faci meditații. Tu trebuie să înveți foarte bine la biologie și chimie pentru a lua examenul, admiterea la medicină. Dacă știi foarte bine biologia și chimia vei lua examenul.
Trebuie să te interesezi ce se dă la examen sau din ce s-ar da ca să te orientezi. Succes!

| AnaHfDaE explică (pentru Anonimuserr):

Multumesc pentru raspuns :*