| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Voi ce ati alege intre: Cai ferate, drumuri si poduri; Măsurători terestre şi cadastru si Amenajări şi construcţii hidrotehnice? Sunt in clasa a 11a la filologie si as vrea sa incep sa ma pregatesc la matematica si fizica, dar nu prea stiu pe ce sa ma axez mai mult pentru ca ma imi plac toate cele 3 specializari.
Btw sunt fata, nu bagati in seama numele laughing.

6 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca esti fata, du-te la cadastru, lasa drumurile!

| 4StarLight a răspuns:

Mama mea lucreaza în construcţii hidrotehnice și îi place foarte mult ceea ce face; se duce la servici cu cea mai mare plăcere!
Tatăl meu lucrează cu drumuri şi poduri şi la fel îi place foarte mult ceea ce face şi sunt şi femei pe acolo,să nu crezi că prin toată clădirea sunt numai bărbaţi laughing
Oricum, dacă eşti la filo matematica este destul de greu de recuperat dar nu imposibil!
Analizează-le pe fiecare şi gândeşte-te ce vrei să faci, ce ţi-ar plăcea, care ţi s-ar potrivi mai bine!
Despre celelalte nu știu, normal că îţi recomand ceea ce fac părinţii mei acum pentru că îi am lângă mine zi de zi și văd că le place foarte mult!
Aici vei găsi peste 1000 de păreri, dar ce vrei tu contează, până la urmă e viaţa ta! happy

| anonim_4396 explică (pentru 4StarLight):

Si se câștigă bine din cele 2? laughing big grin
Oricum îmi place matematica si m-am apucat deja de lucrat si învățat.

| 4StarLight a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde cum privești şi de poziţia pe care o ocupi!
Din punctul meu de vedere ambii câştigă bine, cât să mă întreţină și să-mi facă bucurii. Dar dacă îţi place ceea ce faci nu cred că contează cât câştigi!

| sickoffallthings a răspuns:

Măsurători terestre şi cadastru e cel mai okey dintre optiunile de sus, ca de construit drumuri, poduri si altele, nu prea.

| Alice85 a răspuns:

Cadastru, e cel mai simplu si se castiga f bine.