| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, poate un angajat sa isi dea angajatorul în judecata dacă angajatorul îl obliga pe angajat sa lase pauza de cafea când intra clienți în magazin și sa ii servească? Poate motiva angajatul ca ii se încalcă dreptul la pauza și din cauza asta se simte exploatat?

Răspuns Câştigător
| Sportacus123 a răspuns:

Puteți să încercați să îl dați în judecată, dar o să vi se râdă în nas. La muncă mergi ca să muncești, nu să stai la pauze de țigară și cafea.