| Xenia16 a întrebat:

Ca sa intru la facultatea de medicina la ce o sa dau examen? Si cum se face media de intrare?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

La Biologie, Chimie sau Fizica la alegere.Dar ai nevoie de pregatire serioasa.Nu se intra asa usor. Poti incerca inscriera la facultate particulara, dar taxa e destul de mare.

| Cozmaniuc a răspuns:

Daca ai terminat anul asta a 12-a, nu mai ai sanse sa intri decat la anul. Oricum, dai la ei la facultate un examen tip grila si media de la bac parca era de 10% din media de admitere la facultate.