| RebeccaD a întrebat:

Hey, TPU. Cu ce medie (aproximativ) se intra la Academia de Politie? Am inteles ca sunt la Iasi si Bucuresti. Exista vreo diferenta intre ele doua, in ceea ce priveste media? Multumesc. Funda.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Academie de Politie exista doar in Bucuresti.
Poti vedea cu ce medie s-a intrat pe site-ul oficial, poate diferi de la un an la altul.

| Okkultist a răspuns:

8.90 din cate stiu. Acum 2 ani stiu ca asa a intrat o prietena, dar in rest...
Cel mai bine sa te informezi la ei.
O zi buna! happy

| DianaDobritoiu a răspuns:

Buna!
Si eu vreau sa merg la academia de politie si din ce am aflat eu, stiu ca intrarea e pe baza de admitere. Dasi admitere la sport si la examen la romana-istorie-engleza...Si media finala se va face in functie de nota pe care o iei acolo, adunata cu media de la bac... Funda? :*