| GRYM2 a întrebat:

Hey TPU! EU vreau sa dau la liceul militar si apoi sa intru la Academia Militara ca sa ies cu gradul de ofiter, adica la scoala de ofiteri, mai pe scurt si intrebarea mea este ca la proba de alergare cat trebuie sa alerg 1000 sau 2000m? Ca am vazut ce conditii iti trebuie si la ofiteri, sub ofiteri, maistri militari, rezervisti etc trebuie sa alerg 2000 de metri dar eu daca apoi ma duc la scoala de ofiteri banuiesc ca daca vreau o pot da pe cea de 1000m ca pentru ofiter ma duc la academie. Deci asta inseamna ca o dau pe cea de 1000m? Nu?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conditii admitere la colegiul Militar: https://cnmtv.mapn.ro/pages/view/93
si la Academia Militara:
https://bit.ly/3w3Spo4

| sierra1 a răspuns:

"sub ofiteri maistrii militari rezervisti etc trebuie sa alerg 2000 de metri dar eu da apoi ma duc la scoala de ofuteri banuiesc ca daca vreau o pot da pe cea de 1000m ca pentru ofiter ma duc la academie"

am recitit de "ț" ori ce-ai scris dar cu durere in glas, n-am priceput o iotă, mai incerci odată?

| CIaudiu a răspuns:

1000 de metri este doar pentru liceu, iar la restul 2000 de metri.