| HelpMer2016 a întrebat:

La liceul militar inveti acolo de la inceput (adica, te duci acolo si iti preda si tu trebuie sa înveți) sau ce ai facut pana acum trebuie sa fii cu ele pregatite (adica faci exercitii etc). Ca daca ar fii sa predea lectii sa le invat acolo ar fii bine pt ca eu cu matematica am probleme (am avut o profesoara care nu intelegeai nimic adica nu putea sa ne predea ca si cum sa intelegem, doar dadea note atat fara sa ne invete ceva) Mie frica sa nu raman corigent la vre-o materie, si daca as rămâne (Doamne ferește) ce se întâmplă? Sunt profesori buni adica sa inveti ceva si sa te treaca de cat stii, sau daca nu stii (nu pricepi pur si simplu te lasa corigent)... Va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| Robert1999999 a răspuns:

Pai la Liceul Militar, din cate stiu, ai bazat cel mai mult pe Matematica, profilul Mate-Info, am vrut sa merg si eu la acest liceul, dar pe urma m-am rasgandit datorita nentelegeri mele fata de Matematica, orele le faci ca la un liceu, cu profil de Mate-Info, atat ca dupa terminarea acestui liceu, ati este mai usor sa intri la o Academie Militara.

happy