| daniela100 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa fac postliceala Ana Aslan de asistente medicale din Timisoara, deoarece as dori sa practic aceasta profesie in Anglia dupa terminarea studiilor, insa am auzit ca diploma obtinuta nu este recunoscuta in Uniunea Europeana. Este adevarat?

1 răspuns:
| DrA a răspuns:

Ca sa fii sigura ca diploma iti va fi recunoscuta iti recomand sa incerci sa faci Fac de Asistente Medicale la UMFT. Gasesti detalii pe www.umft.ro. Eu am terminat medicina la Tm. Diplomele eliberate de Umft sunt recunoscute cu siguranta. Curaj. Nu te multumii cu o postliceala. Daca iti doresti sa fii asistenta, fa facultatea. Dincolo nu prea se angajeaza in domeniul medical fara facultate. Succes