| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce salariu are un operator la Hella Timisoara? Operatorii au sansa de avansare pe alte posturi (tehnician, inginer etc)?

1 răspuns:
| mili25 a răspuns:

In general in Timisoara, in fabrici, salariile sunt injur de 1200 lei brut.
Ca sa avansezi in fabrica e destul de greu (eu stiu pentru ca am lucrat 4 ani si ceva intr-o fabrica), nu este de ajuns sa ai studii. Te angajezi si ai sanse dupa cel putin 1-2 ani de experienta cum ar venii. Trebuie sa fi intai un operator foarte bun (sau cel mai bun), si mai ia in calcul faptul ca tu te duci ca operator nou, sunt oameni acolo care lucreaza deja de ani de zile, daca au si studii au prioritate la avansare.
Bine mai sunt si cei care stiu sub pielea cui sa se bage. Ai fi uimit/a sa vezi cati vor functii. happy
Am vazut multe prin fabrici.
Eu din cand in cand intru in fabrica la Hella Timisoara si la cea din Arad...
Poti incepe de jos si tine-te bine...da-ti silinta sa inveti cat mai multe si sa fi "cel mai bun/a" si la un moment dat poti fi remarcat/a.
Succes!