| AlroAlex98 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca studiile la Academia de Politie sunt gratuite?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In cadrul Academiei, studentii facultatii de Arhivistica au statut de student civil similar celui din oricare alta forma de invatamant universitar civil --- acestia isi platesc studiile in cazul in care, in urma admiterii, au fost admisi pe locuri cu taxa ( sau daca urmeaza a doua facultate).

Studentii Facultatii de Politie si cei ai Fac. de Pompieri au un statut special derivat din legislatia in domeniul militar --- practic, ei indeplinesc serviciul militar activ.Studiile, cazarea, masa si uniformele sunt gratuite.

Te poti informa mai amanuntit de aici : http://www.academiadepolitie.ro/......_acpol.pdf

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, totul este gratuit.

| Barbati4Femei a răspuns:

Da, sunt gratuite, iti ofera de la cazare, masa, excursii celor cu rezulatate buna, pana la chiloti. Ei iti asigura tot. Funda te rog.