| pooly23 a întrebat:

Îmi spune cineva ce ingrediente trebuie pentru un vițel la proțap.
Ps: Vreau sa pun vitelul cateva zile intr-o baie, si dupa aia sa-l scot si sa il pun pe proțap, ma intereseaza ce sa pun in apa.
Și vreau sa fie ceva cu mai multe ingrediente.

4 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

E asa greu sa scrii pe google vitel la protap reteta? Inteleg ca sunteti generatia facebou mura-n gura dar nici chiar asa :)))!

Se pun pe foc intr-o oala 5-6 litri de apa si urmatoarele condimente:

-250g salvie proaspata

-250g crengi de cimbru verde

-250g busuioc verde

-250g maghiran verde

-250g rozmarin crengute verzi

-250 g cozi ceapa verde

250g menta

250g patrujel

250 g leustean

250g sare

3 caciulii usturoi

piper boabe

15 foi de dafin

3 lingurite chimen boabe

http://www.retete-gustoase.ro/link.php?article_key=287323529

INVATA SA FOLOSESTI INTERNETUL TINERE.

| pooly23 explică (pentru SasNetRomania):

Eu cer parerea si la altii.
Poate au ceva retete mai aparte.