| Nadiacodin a întrebat:

In ce consta pregătirea pentru a intra la facultatea de litere?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii la care vrei sa mergi si o sa vezi cum este admiterea si din ce materii si la acelea trebuie sa te pregatesti. Orientativ poti vedea Admiterea 2017 si apoi admiterea din anul in care o vei sustine, de obicei se afiseaza prin ianuarie-februarie.

| Alex17Lin a răspuns:

Daca e vorba de facultatea de litere a Universitatii din Bucuresti, ai aici toate detaliile: http://www.unibuc.ro/facultati/litere/Admitere_LICENTA.php