| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

In ce consta proba de la academia militara/facultatea de armata? Ce trebuie sa faci si cate?

Răspuns Câştigător
| Anonimaams a răspuns:

Buna, ai de alergat 2km, nu stiu exact in cat timp, undeva pe la 8 minute, si ai ceva probe in sala, de sarit 3, 5 m din doua sarituri de pe loc, sa arunci 4 mingi in poarta la o distanta de 7m, sa faci 8 flotari, sa traversezi o barna, sa te rastogolesti de 2 ori peste cap, sa sari capra * sau cum se numeste *, dupa ai ceva ca si un sotron, pe care trebuie sa sari, apoi niste jaloane pe care trebuie sa le ocolesti, tinand in mana 2 mingi medicinale ( 5kgx2 ) si cred ca mai ai viteza 25 de merti, astea toate fiind intr-un minut 40, cel putin cam asa era la liceul militar, doar ca acolo era un km - 4minute, si doar 6 flotari, dar asa am inteles ca este la academie. Sper ca te-am ajutam macar cu ceva... Poate gasesti mai multe pe google...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate raspunsurile la nelamuririle tale pe site-ul oficial al Academiei care te intereseaza (sunt mai multe Academii Militare), in Admiterea 2017.