| anonim_4396 a întrebat:

In prezent fac scoala postliceala de asistent medical de farmacie, daca termin, facultatea de farmacie imi recunoaste 1 sau 2 ani?

Răspuns Câştigător
| dana_1567 a răspuns:

"Maximul echivalarii la care se poate ajunge este cam 20% din cei patru ani de facultate", spune rectorul UMF. O tentativa de echivalare mai veche a stirnit protestele studentilor UMF.

asa zicea un articol din iulie. Nu s-a mai anuntat ceva de atunci. Cel mai bine cred ca este sa intrebi la facultatea la care doresti sa faci echivalarea.

http://www.ziaruldeiasi.ro/......59502.html

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ar fi mai interesant sa faci scoala de asistenti de 2 ori ca sa-ti recunoasca 4 ani de facultate? apoi mai faci anul 5 si te-ai scos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu parere de rau trebuie sa va spun, dar in acest caz nu se recunoaste nici un an...doar daca terminati colegiul de asistenti de farmacie din cadrul facultatii UMF

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista scoala postliceala de farmacie in campina. jud prahova?

| pitzi a răspuns:

Si anonim ai sa ramai. E usor sa fii atat de acid(a). Crede-ma ca am intalnit farmacisti habarnisti la modul nesimtit, dar care faceau valuri vis-a-vis de, de vai cei 5 ani, foarte grei, prin care au trecut ca rata prin apa.In locul tau, m-as abtine de la astfel de comentarii ironice, caci'de taceai, filozof ramaneai'. Personajul cu pricina avea nevoie de un raspuns si nu de o ironie.Haveaniceday.