| SakuraKage a întrebat:

Inca o intrebare legata de facultate... am restrans lista la doua: asistenta sociala si limba engleza. Imi puteti da cateva detalii despre ambele va rog? (taxe, ce materii se studiaza, etc.)

PS ambele facultati trebuie sa fie din Iasi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In iasi se intra pe baza de dosar la ambele, in ordinea mediilor de la bac si din timpul liceului. sfatul meu e sa te mai gandesti pentru ca de la asistenta sociala se moare de foame in Romania si nici engleza nu te ajuta asa mult... axeaza-te pe engleza in combinatie cu o limba noua si nu prea folosita, asa ai mai multe sanse de angajare la sfarsitul facultatii